check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Najdroższe i najtańsze samochody w eksploatacji
Powrót
Michał Górecki, 2020-02-11 13:45:22
Najdroższe i najtańsze samochody w eksploatacji

Najdroższe i najtańsze samochody w eksploatacji

Świadomość Polskich kierowców zaczyna się powoli zmieniać. Odchodzimy od standardów i rzadziej kupujemy auta pod impulsem znajomego, który na swój model nie narzeka. Szukamy pojazdów dedykowanych nam, rodzinie, aktualnemu zajęciu i staramy się uświadamiać innych o kosztach eksploatacji. Nie myślimy już w kategoriach "chcę zaoszczędzić, to kupię diesla", a bardziej skupiamy się na komforcie i wygodzie. Szukamy samochodów niezawodnych i piętnujemy stare przyzwyczajenia, które okazały się urojeniami. O jakich urojeniach mowa?

Warsztat otworzy Ci oczy, czyli najdroższe w eksploatacji marki samochodów

Zastanów się przez chwilę, jakie samochody najczęściej trafiają do mechaników? Na pewno znasz jakiś serwis i wielokrotnie widywałeś w nich samochody niemieckie, prawda? Mówi się, że Audi, BMW, Volkswagen i Opel to marki gwarantujące niezawodność, a prawdą jest fakt, że to jedne z najbardziej przereklamowanych koncernów. To, że samochody niemieckie kiedyś były niezawodne miało związek z myślą technologiczną. Świat się jednak zmienia, technika idzie do przodu, a niemieckie koncerny nie mogą sobie pozwolić na przestój. Ponadto piszemy o biznesie, a w nim chodzi tylko o zarobek. Aktualne, nowoczesne modele samochodów niemieckich są tylko cieniem dla produktów sprzed lat. Nowoczesność w niemieckim wydaniu oznacza cięcie kosztów przy produkcji silników, co ma wpływ na ich żywotność i częstotliwość wizyt u mechaników. W dodatku części BMW jak i pozostałych wymienionych marek nie należą do najtańszych.

Samochody koncernów VW (zwłaszcza Audi) i BMW należą do najdroższych w eksploatacji zwłaszcza w wersjach z silnikami wysokoprężnymi. Z uwagi na prestiż tych marek niewielu decyduje się na zakup pojazdu nowego. Zazwyczaj to 5-10 letni, mocno wyeksploatowany diesel, który większość kosztów wymaga w kontekście napraw, a nie paliwa.

Nieznane, czyli powiew świeżości i radykalna zmiana myślenia

Do najtańszych w eksploatacji marek zalicza się: KIA, Hyundai i Mazdę. Samochody azjatyckie do niedawna były odbierane w Polsce niemal tak samo, jak "francuzy", lecz minęło kilka lat i kierowcy przekonali się, że są niezawodne i bardzo ekonomiczne. Zwłaszcza jednostki benzynowe jak mało które, są polecane przez największych fachowców od motoryzacji. W świadomości rodzimych kierowców KIA, Hyundai (zwłaszcza) oraz Mazda odbierane były jako pojazdy dla "biedniejszych". W chwili obecnej Hyundai sprzedaje na terenie Polski najwięcej samochodów dla firm (floty firmowe), zaś KIA cieszy się najmniejszą awaryjnością.

Powiew świeżości i idąca za nim zmiana myślenia widoczna jest gołym okiem. Osoby odpowiedzialne i świadome chcąc cieszyć się niezawodnym samochodem nie wybierają aut niemieckich, a celują w azjatyckie. Nie dość, że są tańsze w zakupie to ich eksploatacja sprowadza się jedynie do tankowania. Oczywiście wiadomym jest, że i azjatyckie auto kiedyś się popsuje i będzie wymagać naprawy, ale to już w większości zwyczajny wynik eksploatacji.

Kontrast pomiędzy samochodami drogimi, a tanimi w eksploatacji widoczny jest gołym okiem. Cieszy fakt, że zmieniamy swoje myślenie i zaczynamy ufać nieznanym do tej pory markom.

W naszym sklepie motoryzacyjnym znajdziesz części do tych bardziej znanych marek jak BMW, Volkswagen i Opel oraz mniej np. części samochodowe do Hyundai.