check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Części do samochodów francuskich
Powrót

Części do samochodów francuskich

logo Renault logo Citroen logo Peugeot
Części do Renault Części do Citroen Części do Peugeot
   
  Części do Dacia  

Samochody francuskie

Francja jest jednym z tych krajów, w których zaczęła się motoryzacja. Od XIX wieku powstawały tu oryginalne konstrukcje. Dziś jest to dziewiąty największy rynek samochodowy na świecie. Samochody i części do aut francuskich produkowane są w wielu krajach poza Francją, a sprzedawane na całym świecie.

Francuski Rynek samochodowy

Pod względem wielkości, francuski rynek jest podobny do włoskiego, czy kanadyjskiego. Jak żaden inny kraj, Francja stawia jednak na rodzimą produkcję. Dominującymi markami są Citroen, Renault i Peugeot. Można rzec, że jest to dominacja absolutna. Francuzi cenią samochody miejskie i rodzinne o miękkim zawieszeniu i niskim zużyciu paliwa. Rozwija się rynek hybryd, pojawiają się też unikalne modele koncepcyjne.

Rocznie we Francji sprzedaje się ok. 1,75 miliona nowych samochodów. Królują Renault Clio II i Peugeot 208, za nimi plasują się kolejne modele z wielkiej trójki. Bardziej niż w innych częściach świata popularne są SUV-y, ale też auta elektryczne i hybrydowe.

Renault

Renault zaczynał jako firma rodzinna mieszcząca się w szopie braci Renault. To było pod koniec XIX wieku. Od tamtej sporo się zmieniło. Marka zyskała rozgłos podczas I wojny światowej gdy 500 paryskich taksówek z logo Renault woziło żołnierzy na front. Po 1945 roku zakłady Renault upaństwowiono, a pod koniec lat 60. fabryki Renault produkowały już ok. miliona samochodów rocznie. Od tamtej pory produkowano bardzo wiele udanych modeli, jak choćby: Alpine, Clio, Renault 5, Magnum, Kangoo, Megane, Scenic, Traffic. W latach 90. akcje Renault trafiły na rynek i koncern przestał być państwowy. Jest dziś jednym z największych producentów samochodów osobowych na świecie i żadnymi kryzysami motoryzacyjnymi się nie przejmuje, wypuszczając co roku ponad 3 miliony nowych aut na rynek. Części do aut francuskich marki Renault są więc szeroko dostępne, ale już naprawy nie zawsze są łatwe.

Citroen

Założyciel marki - Andre Citroen, został legendą zanim jeszcze wyprodukował pierwszy samochód. Dzięki wprowadzeniu kilku innowacji i wykorzystaniu linii montażowej, zarządzane przez niego fabryki były w stanie produkować ponad 50 000 sztuk amunicji dziennie, co ratowało średnio przygotowaną do I wojny światowej armię francuską. Od 1919 roku produkcja ruszyła raźno i Citroen już w przed II wojna był jedną z trzech najważniejszych marek francuskich. W latach 50. i 60. zwiększył produkcję do ponad 500 000 egzemplarzy rocznie, ale już w kolejnej dekadzie był bliski bankructwa. Wówczas dokonano połączenia z Peugeotem w koncern PSA. Po pewnym czasie gdy obie marki proponowały bliźniacze modele, zdecydowano, że Citroen zostanie samochodem budżetowym, tanim i oszczędnym. Serwisy Citroen zyskały złą sławę, ale części do aut francuskich tej marki są całkiem dobrej jakości.

Peugeot

Firma ma prawie 200 letnią historię i w dodatku wyjątkowo ciekawą. Pierwszy samochód tej marki powstał w 1889 roku i miał napęd parowy. Oczywiście szybko okazało się, że para jest ślepą uliczką motoryzacji, ale już w 1891 roku pojawił się spalinowy Peugeot. Firma rozwijała się powoli, ale stale i w okresie międzywojennym należała już do trzech największych producentów samochodów we Francji. Prawdziwego skoku marka dokonała jednak dopiero po wojnie. Wówczas marka Peugeot na stałe została skojarzona z samochodami klasy premium. Sytuacja ta została potwierdzona po przejęciu Citroena, który przejął produkcję aut budżetowych. Dziś Peugeot jest produkowany w ponad 2 milionach egzemplarzy, a części do aut francuskich tej marki można kupić na całym świecie.

Francuskie samochody mają u nas w Polsce wielu zwolenników, ale też kierowców, którzy za nic nie przesiądą się do francuskiego auta. Wynika to z dużych różnic w prowadzeniu pomiędzy autami francuskimi, a bardziej popularnymi w Polsce niemieckimi, włoskimi i czeskimi. Nie da się ukryć, że te pochodzące z Francji mają inaczej montowane zawieszenia i zupełnie inną stylistykę.

W swojej ofercie posiadamy części do samochodów francuskich czterech największych marek.

facebook