check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do CHRYSLER PT CRUISER (PT_)

Chrysler PT Cruiser to samochód osobowy o bardzo charakterystycznym wyglądzie zewnętrznym. Jego produkcja miała miejsce na terenie Meksyku oraz Austrii. Pojazd ten zakwalifikowano do segmentu C, czyli klasy niższej-średniej. Co warto wiedzieć na temat tego pojazdu?

Kilka faktów na temat samochodu osobowego Chrysler PT Cruiser

Chrysler PT Cruiser został zaprezentowany w 2000 roku, a jego produkcja trwała nieprzerwanie do roku 2010. Opisywany pojazd to samochód osobowy typu minivan klasy kompaktowej. Model ten, utrzymany w stylu retro, nawiązywał swoim wyglądem do aut z lat 30. Początkowo miał on być sprzedawany pod marką Plymouth. Z powodu jej likwidacji Chrysler zdecydował się jednak włączyć go do swojej oferty.

Samochód ten występuje jako 5-drzwiowy hatchback. Chrysler PT Cruiser posiada przedni napęd. W sprzedaży występował on w dwóch wersjach silnikowych: benzynowej (o pojemności 1.6 l, 2.0 l oraz 2.4 l) oraz wysokoprężnej (2.2 CRD). W zależności od jednostki napędowej miał on więc moc od 115 do 220 koni mechanicznych. Chrysler PT Cruiser posiadał również dwie wersje skrzyni biegów: 5-biegową manualną, a także 4-biegową automatyczną.

W 2004 roku na rynku pojawiła się modyfikacja Chryslera PT Cruiser o nazwie Chrysler PT Cruiser Cabrio. Model ten stanowił połączenie minivana z kabrioletem. Ten dwudrzwiowy samochód osobowy wyposażony został w miękki, otwierany dach.

Chrysler PT Cruiser – czyli samochód o nietypowym wyglądzie

Chrysler PT Cruiser charakteryzuje się dość nietypowym wyglądem. Z tego też względu przyciągnął on uwagę licznych kierowców. Posiada on zaokrągloną i zwężającą się ku przodowi maskę, wyraźnie wyodrębnione błotniki oraz wąskie nadwozie. W jego wnętrzu znajduje się zadowalająca ilość przestrzeni. Na pochwałę zasługuje również duża liczba schowków, a także przemyślane rozmieszczenie przyrządów na tablicy rozdzielczej. Znacznie ułatwia to użytkowanie tego samochodu osobowego.

facebook