check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do CHRYSLER NEON II

Chrysler Neon, czyli samochód osobowy klasy kompaktowej, który produkowany był przez koncern DaimlerChrysler. Marka Dodge była częścią tego koncernu, dlatego też model ten na amerykańskim rynku występował pod nazwą Dodge Neon. Nazwa Chrysler Neon obowiązywała zaś na terytorium Europy.

Historia modelu Chrysler Neon w pigułce

Chrysler Neon (Dodge Neon) produkowany był w latach 1994 – 2005. W 1999 roku na rynku pojawił się również model II generacji. Produkcja tego samochodu osobowego odbywała się nie tylko na terytorium Stanów Zjednoczonych, ale również i w Meksyku oraz Wenezueli. W 2016 roku model Chrysler Neon powrócił na rynek, jednak już w znacznie odmienionej wersji.

Chrysler Neon drugiej generacji oraz jego różne warianty

Chrysler Neon II przyniósł mnóstwo poprawek w stosunku do modelu pierwszej generacji. Chrysler Neon II od początku jego produkcji dostępny był jedynie w jednej wersji nadwozia czterodrzwiowego sedana. Jeżeli chodzi o silnik to dostępne były warianty o pojemności 1.6, 1.8 litra oraz 2.0 litra. Pozwalało to na uzyskanie mocy od 116 KM do 152 KM. Czas potrzebny na rozwinięcie prędkości tego samochodu osobowego równej 100 km/h był równy zaledwie 5.6 s.

Chrysler Neon – cechy charakterystyczne oraz jego zalety

W pojeździe tym zastosowano standardowe szyby zamknięte w ramie, które zastąpiły bezramowe szyby w modelu Chrysler Neon pierwszej generacji. Wnętrze tego samochodu jest bardzo przestronne, co zapewnia wysoki komfort jazdy. Wszystko to dzięki znacznym modyfikacjom wnętrza w stosunku do modelu pierwszej generacji. Ogromną zaletą jest również fakt, iż na rynku dostępny jest obecnie szeroki wybór różnego rodzaju części do opisywanego modelu samochodu, dlatego też można z łatwością naprawić każdą usterkę.

facebook