check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do CHRYSLER CROSSFIRE

Chrysler Crossfire, czyli samochód sportowy klasy kompaktowej charakteryzujący się typowym dla tego rodzaju pojazdów wyglądem zewnętrznym. Stworzony został pod marką Chrysler, we współpracy z Mercedes-Benz.

Historia modelu Chrysler Crossfire

Chrysler Crossfire produkowany był w latach 2003 – 2008. Jego produkcja prowadzona była na terytorium Niemiec. W 2004 roku na rynku pojawiła się odmiana opisywanego modelu pod nazwą Chrysler Crossfire Roadster, która wyposażona została w otwierany, miękki dach.

Różne warianty sportowego samochodu Chrysler Crossfire

Chrysler Crossfire produkowany był w wersji z silnikiem o pojemności 3.2 litra. Silnik V6 pozwalał na osiągnięcie mocy maksymalnej równej 218 KM, zaś silnik V6 SC – 335 KM. Ze względu na rodzaje skrzyni biegów wyróżniano modele ze skrzynią 5-biegową automatyczną oraz 6-biegową manualną. Liczba miejsc w tym samochodzie wynosiła 2 (czyli tak, jak w typowym samochodzie sportowym). Chrysler Crossfire dostępny był w trzech różnych wersjach wyposażeniowych: Limited, Base oraz SRT-6.

Chrysler Crossfire – charakterystyka modelu oraz stopień awaryjności

We wnętrzu opisywanego modelu nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż jest to samochód sportowy. Silnik, w który wyposażony został Chrysler Crossfire umożliwia dynamiczną jazdę, jak na tego typu pojazd przystało. Jeśli chodzi o awaryjność tego modelu, to do najczęstszych usterek należą przede wszystkim problemy z układem elektrycznym. Nie są one jednak zbyt częste. Największą awaryjnością charakteryzują się modele wyprodukowane w 2005 roku. Na szczęście koszty napraw oraz części wymiennych do tego samochodu nie wykraczają raczej poza granice normy. Ich dostępność również jest stosunkowo duża.

facebook