check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Marek Zielonka, 20.06.2021 16:15:22
Żarówka H4 - wymiana i zastosowanie

Żarówka H4 - wymiana i zastosowanie

W XXI to nadal najpowszechniejsze zastosowanie w świecie motoryzacji. Stosowaną praktyką kierowców jest: zakup i wymiana. Często nie bierzemy pod uwagę jakości wykonania żarówki samochodowej czy jej długości działania. Mniej doświadczony kierowca auta staje przed dużym wyzwaniem nie znając rodzaju posiadanego reflektora w pojeździe czy oznaczeń w żarówce koniecznej do wymiany. Ciekawy temat? Poniżej dowiesz się konkretów.

Standard motoryzacji od 60 lat


Typ H4 to żarówka halogenowa zastosowana w reklektorze głównym w starszych modelach pojazdu. Obecnie powszechnie stosuje się H7. Swoje zastosowanie żarówka H4 ma w światłach drogowych, reflektorach przeciwmgłowych czy światłach mijania. Polecane i kupowane żarówki w sklepie internetowych autoczescizielonki.pl cieszą się zaufaniem kierowców, zarówno aut osobowych, busów oraz samochodów ciężarowych. Pomimo swojego wieku żarówka H4 sprawdza się wyśmienicie odpowiednio oświetlając drogę.

Działanie i budowa żarówki H4

Halogenowa żarówka H4 zbudowana jest z żarnika (dwa włókna wolframowe), po środku znajduje się metalowa płytka, która ogranicza emitowaną część światła przez żarnik. Pozwala to zniwelować oślepianie kierowców aut jadących na przeciwległym pasie. Cała żarówka H4 wypełniona jest od środka gazem (jod, brom, fluor). Kwarc dzięki temu nie ciemnieje, a cząsteczki wolframu, które odczepiają się z żarnika pod wpływem bardzo wysokiej temperatury nie brudzą ścianek wewnątrz żarówki, a wręcz wracają do włóka wolframowego. Potocznie nazywa się to regeneracyjnym cyklem halogenowym, który wpływa na trwałość żarówki.

Dobór żarówki do auta: Kliknij tutaj 

Trwałość żarówki H4

 

Zwykła zarówka halogenowa H4 ma moć 60W / 55W i napięcie 12 V. Niska cena jest tutaj kluczem. Łatwa obsługa czy powszechna dostępność ułatwnia zadanie. Znajdziesz je na każdej stacji benzynowej oraz sklepie stacjonarnym. Ta część samochodowa pomimo swojego wieku, nadal jest doskonalona oraz ulepszana, aby sprostać nowoczesnym wymogom. Każdy produent zapewnia oczywiścię homologację żarówki samochodowej. Żarówki reflektorowe objęte są normami ECE R37. Lampsy ksenonowe ECE R99. Brak takiej homologacji na opakowaniu świadczy, iż nie należy poruszać się po drogach mając samochód wyposażony w nieodpowiednią żarówkę. 

Oznaczenia homologacji:

E1 – Niemcy
E2 – Francja
E3 – Włochy
E4 – Holandia
E5 – Szwecja
E6 – Belgia
E7 – Węgry
E8 – Czechy
E9 – Hiszpania
E10 – Jugosławia
E11 – Wielka Brytania
E12 – Austria
E13 – Luksemburg
E14 – Szwajcaria
E20 – Polska

 

Praca żarówki halogenowej to czas od 300 - 800 godzin, oczywiście w zależności od warunków użytkowania. Dostępne żarówki halogenowe H4 na autoczescizielonki.pl to produkty renomowanych producentów. Sprawdzone przez zaufane warsztaty samochodowe oraz rekomendowane przez stałych klientów. Producenci żarówek to: Bosch, Hella, Osram, Philips czy Narva. Wybierając odpowiednią część samochodową zalecamy kierować się podstawowym kryterium: Czy stawiamy na ilość światła? Najdłuższy czas eksploatacji? Czy wygląd oświetlenia w naszym aucie. Pamiętaj!: nie markowe żarówki samochodowe, nie posiadają filtra UV, co obniża znacznie koszt produkcji. Niestety użytkowanie takich produktów powoduje żółknięcie klosza reflektora i matowanie odbłyśnika.

 

facebook