check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części VOLVO - katalog części VOLVO
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do VOLVO

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Volvo? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Kilka zdań o Volvo

Jest to szwedzka firma, której samochody kojarzą się z solidnością, dbałością o szczegóły oraz bezpieczeństwem, a także wysoką jakością części samochodowych. Nazwa koncernu powstała znacznie wcześniej, niż produkowane przez niego samochody, została wymyślona przez pracowników fabryki łożysk kulkowych. Słowo Volvo oddawało jej charakter, bo oznacza w tłumaczeniu na język polski "toczę się". Historia powstania jest ciekawa, gdyż impulsem do założenia firmy była rozmowa dwóch pracowników fabryki łożysk, którzy podczas dialogu dowiedzieli się, że posiadają wspólne zainteresowanie - motoryzację. Przyniosło to pomysł na budowanie samochodów. W roku 1927 na ulice wyjechał pierwszy egzemplarz o nazwie OV4. Ustalono wówczas trzy najważniejsze dla firmy założenia, które są aktualne do dzisiaj, a mianowicie : samochód musi mieć prostą konstrukcję, jego sukces powinna warunkować wysoka jakość, a nie niska cena, a także powinien być oparty na własnych komponentach, a nie tych zakupionych, stąd unikalne części samochodowe do Volvo. Pierwszy model zwany kolokwialnie Jakobem posiadał silnik o mocy 28 KM. Już dwa lata po nim na rynku pojawił się model PV651, który był jednocześnie pierwszym samochodem obdarzonym sześciocylindrowym silnikiem chłodzonym wodą. Posiadał również zsynchronizowaną skrzynię biegów oraz hydrauliczne hamulce.

Dalsze losy koncernu

Kiedy na rynku pojawił się model PV444, już w momencie debiutu było pewne, że będzie on przebojem. Pod względem stylistyki nawiązywał on do amerykańskich aut, ale pod względem techniki spełniał zdecydowanie bardziej ostre wymogi europejskie. W roku 1953 samochód ten był najczęściej kupowanym autem w Szwecji. Już wtedy firma zatrudniała ponad sześć tysięcy pracowników i stworzyła pierwszą ciężarówkę, traktor i autobus napędzane silnikami Diesla. Wyprodukowano również ekskluzywną limuzynę, która posiadała welurową tapicerkę, zapalniczki, zegar, radio a także dywaniki na podłodze. Kiedy na ulicach pojawił się model Volvo 120 Amazon, dzięki zamontowanym w nim trzypunktowym pasom bezpieczeństwa, promowany był dzięki crash-testom. Następnie pojawił się model 144, który wówczas uznany był za najbardziej zaawansowany technologicznie samochód świata. W latach 70. powstało Volvo Technical Center, które przeprowadza eksperymenty i testy nowych pojazdów. Testuje się tam systemy ABS, poduszki powietrzne czy teleskopowe zderzaki. W latach 80. Volvo po raz pierwszy zastosowało w swoich samochodach silnik z turbodoładowaniem, który osiągał moc 155 KM. Od roku 2012 firma produkuje Volvo C40, które jako nowy model kompaktowy zastąpił część wcześniejszych modeli. Jest to pierwszy samochód w wieloletniej historii marki, który posiada poduszkę powietrzną dla pieszych. Dostał on aż 5 gwiazdek w testach zderzeniowych i obecnie jest najwyżej ocenionym autem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszych. Części samochodowe do Volvo są wysoce cenione i niekiedy wyposaża się w silniki tej marki samochody innych koncernów.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook