check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części LAND ROVER - katalog części LAND ROVER
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do LAND ROVER

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Land Rovera? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


O Land Rover

Brytyjska marka samochodów terenowych, która została założona w 1948 roku przez Ratana Tatę - tego samego człowieka, który stworzył koncern Tata produkujący również Jaguara i auta o nazwisku przedsiębiorcy. Land Rover początkowo występował pod nazwą Rover, lecz z uwagi na zapotrzebowanie na samochody terenowe, producent postanowił stworzyć osobny filar swojej działalności tworzący jedynie te rodzaje pojazdów.

Przeznaczenie samochodów

Land Rover miał być odpowiedzią na amerykańskiego Jeepa, który do dzisiaj uznawany jest za najlepszą i największą fabrykę pojazdów terenowych. Choć minęło ponad 70 lat konkurencji, Land Rover tylko w Europie zdołał przegonić konkurenta. Samochody obydwu marek mocno się od siebie różnią i wyraźnie widać, że Land Rover zmierza w kierunku nowoczesności, zaś Jeep pozostaje przy odrobinie tradycjonalizmu.

Charakterystyka Land Rovera

Samochody spod skrzydeł Land Rovera są dopracowane pod kątem sterowania. Jako, że z reguły napędzane czterema kołami mają za zadanie pokonywać pagórki i wzniesienia - doskonale sprawdzą się w terenach górzystych. W Irlandii Północnej oraz Walii samochody Land Rover to najchętniej nabywane pojazdy na rancza. Wyróżniają się sporą pojemnością silnika, dużą mocą oraz możliwością transportu do 9 osób (wybrane modele).

Ile kosztuje? Ile wyniesie utrzymanie?

Jako, że Land Rovery to samochody wielkogabarytowe i nastawione na ciężką pracę, trudno o niewielką eksploatację podzespołów. W przypadku remontów auto części Land Rover są stosunkowo drogie, ale tańsze od podzespołów Jeep. W ogólnym rozrachunku przy podobnej kolizji i wymianie podobnych podzespołów, naprawa Land Rovera okaże się tańsza od naprawy Jeepa. 
Koszt nowego Land Rovera jest podobny cenowo do Jeepa, ale w odniesieniu do najlepszej wersji wyposażenia. Samochody standardowe są o 10% tańsze od amerykańskiego giganta. W Europie Land Rover jest szalenie popularny, ponieważ rzadko się psuje i doskonale spisuje nawet w najgorszych warunkach pogodowych. Napędzamy 4 kołami (dwiema osiami) jest w stanie pokonać największe nierówności oraz przechylenia terenu. Zdaniem posiadaczy w wielu aspektach bije Jeepa na głowę.
Land Rovery to auta nowoczesne, komfortowe, ale stosunkowo drogie w utrzymaniu, jeśli przydarzy nam się kolizja. Trudno jednak o konkurencję, przynajmniej na rynku Europejskim.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook