check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części DODGE - katalog części DODGE
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do DODGE

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Dodga? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Kilka zdań o autach Dodge

Koncern samochodowy z USA, który powstał w 1914 roku. Początkowymi założeniami właściciela była produkcja nie tylko samochodów, ale też silników lotniczych, lecz po latach testów i projektowania nowoczesnych jednostek pomysł porzucono i skupiono się jedynie na samochodach. Dzisiaj marka należy do FCA US LLC. i produkuje samochody z mocnymi silnikami, głównie dedykowane tym, którzy lubią czuć moc pod pedałem gazu.

Części do samochodów amerykańskich

Dodge - nazwa mówi wszystko

Dodge to bardzo mocna i ciężka nazwa nawiązująca do dużych jednostek napędowych. Silniki Dodge charakteryzują się dużą pojemnością i sporym zużyciem paliwa. Firma przez większość czasu skupiała się jedynie na jednostkach benzynowych, niemal nie interesując się silnikami wysokoprężnymi. W dobie ogromnej konkurencji myśli technologiczne Dodge nieco się zmieniły i dzisiaj firma produkuje również modele z silnikami diesla.

Samochód o dużych wymaganiach i jeszcze lepszych osiągach

Początkowe modele Dodge oparte były na silnikach benzynowych o przyzwoitych osiągach. W 1902 roku (przed powstaniem fabryki) firma podpisała kontrakt z Fordem na dostawę silników do modelu T. Współpraca nie zakończyła się pomyślnie, gdyż w erze sukcesu Forda T, dostawca silników postanowił uruchomić swoją własną fabrykę. Gdy Dodge zaczął być znany, Ford zrezygnował z dalszej współpracy.
Samochody Dodge w kwestii wyposażenia silnika są najwyższym poziomem. Amerykanie od początku ery motoryzacji stawiali na duże jednostki, gdyż nie przejmowano się poziomem spalania z uwagi na niskie ceny benzyny. Dodge miał problem jedynie za granicą (Meksyk) oraz Europie (środkowej i Wielkiej Brytanii), gdzie sprzedaż dużych jednostek nie była sukcesem. Po modyfikacji niektórych modeli i zastosowaniu w nich mniejszych silników, Europę zalała fala Dodge, które do dzisiaj sprzedają się bardzo dobrze. 
Osiągi Dodge są bardzo dobre. Auta z najnowszych modeli potrzebują zaledwie 7 sekund, aby rozpędzić się do 100 km/h. To ważne z uwagi na masę samochodów (rzadko odnajduje się modele ważące poniżej 1000 kg). Kosztują opcjonalnie, bo mniej więcej tyle, co Toyota - około 65 000 złotych za nowy model. 
Czy warto interesować się samochodami marki Dodge? Jak najbardziej tak. Mając na uwadze ich świetne osiągi i relatywne, jak na Europejskie warunki ceny, Dodge wydaje się bardzo dobrym wyborem dla miłośników mocnych jednostek napędowych.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook