Auto Części Zielonki - Opineo

Zestaw paska rozrządu

Zestaw paska rozrządu to zestaw części wchodzących w skład układu rozrządu, jest to jeden z najważniejszych układów w pojeździe, którego rolą jest doprowadzenie mieszanki powietrzno-paliwowej do komory spalania, a następnie usunięcie spalin do kanałów wylotowych. Cały ten proces odbywa się z użyciem popychaczy i zaworów. Jest to mocno eksploatowany układ, a co za tym idzie wymaga on regularnej wymiany części, ze względu na coraz cięższy sposób pracy nowoczesnych jednostek. Wymienić należy nie tylko pasek rozrządu, ale również napinacze i rolki prowadzące. Wynika to z rozwoju, jakim poruszają się projektanci silników.

Przy obecnym sposobie pracy wykorzystującym duży moment przy małych obrotach, pasek nie zawsze okazuje się najsłabszym ogniwem, coraz częściej problemem staja się napinacze i prowadnice. Nie dokonanie odpowiednich prac może doprowadzić do uszkodzenia którejś z tych części, a w konsekwencji do awarii silnika. Uszkodzenia mogą być znaczne, czasami konieczna jest wymiana całego silnika, w przypadku odrobiny szczęścia uszkodzeniu może ulec tylko jeden z takich elementów jak tłoki, zawory lub głowica.

Poszukujesz zestawu paska rozrządu do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razizestawu paska e problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

Informacja rabatowa