Auto Części Zielonki - Opineo

Tuleja wahacza

Tuleja wahacza to jedna z najmniejszych elementów zawieszenia. Są one jednak również jednymi z najważniejszych. Dzieje się tak ponieważ pełnią kilka funkcji, bez których podróżowanie pojazdami byłoby znacznie utrudnione i mniej komfortowe. Pierwszą funkcją jest funkcja konstrukcyjna, która umożliwia prawidłową pracę wahacza i łączników, a także łączy zawieszenie z karoserią samochodu. Kolejnym przeznaczeniem tulei jest tłumienie małych wstrząsów. Samochód posiada trzy elementy odpowiedzialne za amortyzację opony, które tłumią najmniejsze drgania. Tuleje niwelującą małe wstrząsy wraz z amortyzatorami, które zajmują się niwelacją wpływów największych nierówności. Ostatnią z funkcji tulei jest zmniejszenie naprężeń powstałych podczas jazdy.

Elementy zawieszenia, ze względu na swoja lokalizację, są obciążane siłami po wszystkich kierunkach. Zastosowanie połączenia o pewnej odkształcalności wpływa na zwiększenie elastyczności zawieszenia i dłuższą żywotność poszczególnych elementów. O zużyciu tulei świadczy pukanie w zawieszeniu podczas pokonywania nierówności oraz szarpanie podczas ruszania.

Poszukujesz tulei wahacza do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki je znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

Informacja rabatowa