Auto Części Zielonki - Opineo

Łącznik stabilizatora

Łącznik stabilizatora jest to element zwieszenia samochodu, który łączy stabilizator z wahaczem lub z kolumną zawieszenia. Zadaniem, jakie musi spełnić łącznik stabilizatora jest zapewnienie przyczepności każdemu z kół podczas pokonywania zakrętów. Dzieje się tak poprzez spinanie wahaczy i przeniesienie sił z jednej strony na drugą, dlatego też znajdują się one zarówno na osi przedniej jak i tylnej. Ze względu na delikatną konstrukcję specjaliści z branży motoryzacyjnej opowiadają się za częstą wymianą tych elementów, która powinna mieć miejsce po przejechaniu od 10 do 15 tysięcy kilometrów lub mniej, jeśli drogi po których poruszał się pojazd doprowadziły do szybszego wyeksploatowania tych elementów.

Zużyty łącznik stabilizatora prowadzi do zmniejszenia kierowalności pojazdu, objawiającego się brakami w stabilności podczas skręcania. Skutki to skrzypienie z zawieszenia podczas poruszania się dziurawymi drogami, przy małych prędkościach. Niewymienienie na czas wyeksploatowanych łączników będzie wpływało na szybsze zużycie innych elementów wchodzących w skład zawieszenia.

Poszukujesz łącznika stabilizatora do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

Informacja rabatowa