Auto Części Zielonki - Opineo

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego

Końcówka drążka kierowniczego jest to istotny element układu kierowniczego, którego zadaniem jest połączenie zwrotnicy koła z drążkiem kierowniczym. Głównym elementem końcówki drążka jest przegub kulkowy. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wykonywanie ruchu przez zawieszenie koła. Podobnie jak inne części układu kierowniczego, tak i ta należy do grupy elementów eksploatowanych, a co za tym idzie wymagających w odpowiednim momencie wymiany. Nie ma w jej przypadku jednak określonego przebiegu, po jakim należy dokonać wymiany, wszystko uzależnione jest od warunków, w jakich pojazd jest użytkowany, a także od jego parametrów, które mogą decydować o szybszym lub też wolniejszym zużyciu.

Zużycie tego elementu daje o sobie znać poprzez wydawanie różnego rodzaju hałasów dochodzących z okolic komory silnika. Wydawane są one zarówno podczas jazdy, jaki i w momencie postoju pojazdu. Kolejne symptomy świadczące o możliwym wyeksploatowaniu tego elementu to możliwe drżenie kierownicy, luzy i odczuwalne drżenie.

Poszukujesz końcówki drążka kierowniczego do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki ją znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

Informacja rabatowa