Auto Części Zielonki - Opineo

Klocki hamulcowe - komplet

Klocki hamulcowe są jednym z elementów układu hamulcowego, wbrew pozorom nie składają się one z jednej części, a z kilku warstw. Pierwszą z nich jest płytka nośna. To warstwa, w której najważniejsza jest dokładność wykonania. Jeśli nie zostanie wykonana idealnie na wymiar, klocki podczas eksploatowania mogą wpadać w wibracje lub stukać. Następna warstwa to klej oparty na dyspersji wodnej, bez dodatków rozpuszczalników organicznych. Łączy on płytkę nośną z międzywarstwą. Ta międzywarstwa to trzecia warstwa, która spełnia funkcję izolującą, najczęściej jej grubość to 2 mm. Międzywarstwa z dobrego materiału stanowi izolację termiczną oraz barierę dla drgań, zapewniającą cichą pracę niezależnie od panujących warunków. Następna warstwa to materiał cierny, jego jakość jest określana na podstawie takich parametrów jak współczynnik tarcia, trwałość i odporność na zjawisko fadingu. Materiały najczęściej używane do produkcji warstw ciernych to grafit, opiłki brązu wełna stalowa, włókno miedziane czy tlenki żelaza. Materiały te są łączone przy użyciu żywic a następnie wypalane. Ostatnią warstwą jest tak zwana SHIM, znajduje się ona po drugiej stronie płytki nośnej i ma za zadanie zapobiegać piszczeniu podczas hamowania.

Poszukujesz klocków hamulcowych do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki je znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

Informacja rabatowa