check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
 1. Strona główna
 2. Silnik
 3. Osprzęt elektryczny silnika
Powrót
Szczegóły produktu

Czujnik pozycji pedału gazu BOSCH 0206001020

Nazwa towaru:
Czujnik pozycji pedału gazu
Kod towaru:
0206001020
Producent:
BOSCH
1014,00 zł brutto

Dostępność
Brak
Transport i sposoby płatności
Przesyłka kurierska FedEx - 16,00 PLN
 • Przelew
 • Płatność online (przelewy24.pl)
 • Za pobraniem (+3,00 PLN)
Paczkomaty InPost - 13,00 PLN
 • Przelew
 • Płatność online (przelewy24.pl)
Odbiór osobisty Kraków - 0,00 PLN
 • Gotówka
 • Przelew
 • Płatność online (przelewy24.pl)
Brak informacji katalogowych
Informacje własne: MAN

Kod EAN: 3165141821352
Zamiennik
Cena
Stan
Nie znaleziono zamienników
Marka

Wczytywanie...
   Wczytywanie...
    Wczytywanie...
   • Typ Poj. / Moc Kod silnika Rok prod.
    Typ:
    - -
Wczytywanie...
Kod
Nazwa
Ilość
Brak części w zestawie
Przepływomierz powietrza w AutoCzesciZielonki.pl

Przepływomierz powietrza jest elementem silnika spalinowego. Odpowiada za dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do procesu spalania, czyli ok. 14 – 15 kg powietrza na każdy kilogram paliwa. Zapewnia tym samym optymalne warunki spalania i zapobiega nadmiernemu zużyciu paliwa.

W starszych modelach samochodów stosowany był przepływomierz powietrza zwany objętościowym lub klapkowym. Potencjometr jest w takich przepływomierzach zamocowany do klapy zamykającej otwór dolotowy. Cały mechanizm jest bardzo prosty, acz nie tak precyzyjny jak nowe przepływomierze masowe. Te z kolei działają na zasadzie mierzenia energii koniecznej do utrzymania stałej temperatury drutu pomiarowego. Przepływomierze masowe montowane są już za filtrem wlotowym. Jako, że nie powodują dodatkowego oporu powietrza pozwalają uzyskać większą moc i jednocześnie precyzyjnie sterować ilością dostarczanego powietrza. Ich wadą jest jednak krótsza żywotność, wynosząca ok. 50 000 – 70 000 km. Rzadko spotykane, przepływomierze typu vortex oparte są o pomiar fali ultradźwiękowej. Stosowane są głównie w samochodach sportowych.

Poszukujesz przepływomierza powietrza do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

O marce Bosch

Bosch to niemiecka firma produkująca części motoryzacyjne, ale nie tylko. Jest to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na światowym rynku. Oprócz części samochodowych Bosch zajmuje się branżą przemysłową, użytkową oraz wyposażeniem budynków. Przedsiębiorstwo słynie z auto części: układu hamulcowego, świec żarowych i zapłonowych, wycieraczek, akumulatorów czy filtrów. Wybierając produkty Bosch stawiasz na wysoką jakość i doskonałe wykonanie.

Firma została założona w XIX wieku, a dokładnie w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha. Początki to głównie branża elektroniczna oraz elektryczna...

Czytaj więcej o BOSCH
facebook