check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis

Wentylator wnętrza - dmuchawa

Podczas gdy większość części pojazdu ma ściśle określone nazwy, wentylator wnętrza jest też nazywany dmuchawą kabiny, dmuchawą wnętrza, nawiewem do kabiny czy wentylatorem nawiewu. Zasadniczo chodzi o wentylator, który wymusza ciąg powietrza w kierunku kabiny pasażerskiej i jest elementem klimatyzacji.

Wpływa przede wszystkim na komfort jazdy i bywa lekceważony, ale powinien być konserwowany razem z innymi elementami układu, w przeciwnym wypadku może ulec zabrudzeniu i zatarciu. Jeśli jednak nagle przestanie działać, to jeszcze nie oznacza, że koniecznie uległ awarii. Często odpowiedzialne za brak ruchu wentylatora mogą być rezystory, elektroniczny układ sterowania lub silniczek nawiewu. Wentylator jednak warto sprawdzić, w razie potrzeby wyczyścić lub wymienić na nowy. Operacja taka jest stosunkowo prosta, a sama część niedroga. Zanim jednak przystąpi się warto dokładnie sprawdzić co było przyczyną awarii. Wentylatory wnętrza psują się bowiem rzadziej od innych elementów układu.

Poszukujesz dmuchawy do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki ją znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

facebook